BALTIJOS KELIO SUKAKTĮ MŪSŲ SENJORAI PAMINĖJO TAUTODAILININKO LEONO JUOZONIO MEMORIALINIAME MUZIEJUJE

2017 m. rugpjūčio 22 d. LRKD senjorų klubo narės kartu su Kovo 11-osios g. bendruomenės etnografiniu ansambliu ,,Sūduva“ susirinkosi į Almos ir Edmundo Stašių sodybą Žemuosiuose Šančiuose, kurioje yra įkurtas Lietuvos tautodailininko, kraštotyros tyrinėtojo, koplytstulpių ir kitų paminklų statytojo ir atkūrėjo, 1941 metų birželio sukilimo dalyvio, projektuotojo Leono Juozonio memoralinis muziejus.

Čia, kur Edmundo ir Almos Stašių šeimos iniciatyva išsaugotas Leono Juozonio kūrybinis palikimas, paminėti Baltijos kelią pasiūlė mūsų senjorų klubo narė Teresėlė Varnagirienė, kuri taip pat yra ir ansamblio ,,Sūduva“ vadovė.

Mus labai šiltai sutiko sodybos, įsikūrusios Žemųjų Šančių, 20-ojo Kranto gatvelėje, šeimininkai. Tik įėjus pro vartelius, mus pasitiko stogastulpiai ir koplytstulpiai, kurių viename įrašyti Jono Aisčio žodžiai ,,Gyvenimas – tai kaip graži kelionė“.

Po dviejų aukštų namą, siaurais koridoriais ir laiptine vaikščiodami, susipažinome su tautodailininko L. Juozonio įvairia technika sukurtais paveikslais, draugiškais šaržais, skulptūrėlėmis, apdovanojimais.

Didelį įspūdį paliko 1981 m. pieštas paveikslas, kuriame pavaizduoti visi popiežiai, jų vardai ir valdymo metai, o taip pat labai tikslūs, su išmatavimais, koplytstulpių ir kryžių, kurie pastatyti įvairiose Lietuvos vietovėse, brėžiniai.

Aplankę muziejų visi susirinkome kiemelyje ir klausėmės koncertinės programos, skirtos Baltijos keliui paminėti. Skambėjo ansamblio ,,Sūduva“ dainos apie Tėvynę-Lietuvą, poetės Teresėlės Varnagirienės (Pievų Smilga) autorinės eilės, skirtos Tėvynės meilei bei laisvei.

Susikibome ratu rankomis, iškėlę vėliavėles, klausėmės Teresėlės sukurto eilėraščio apie 1989 metų Baltijos kelią, giedojome tautišką giesmę.

Muziejui padovanojome trispalvę vėliavėlę, kuri rankose buvo iškelta pirmąjame Baltijos kelyje.

Vakaronę tęsėme prie bendro vaišių stalo, dalijomės ekskursijos po muziejų įspūdžiais, daug įdomių

pasakojimų apie Leoną Juozonį išgirdome iš Almos ir Edmundo Stašių bei mūsų senjorių: poetės Teresėlės Varnagirienės ir tautodailininkės Genovaitės Morkūnienės. Skambant akordiono akordams, vakaronę sustoję užbaigėme  lietuvių liaudies daina ,,Lietuva brangi“…

 

Renginio nuotraukos yra čia: https://www.facebook.com/lrkd.skyrius/media_set?set=a.1385381948243714.1073741879.100003157677891&type=3&pnref=story

 

LRKD Kauno skyriaus Senjorų klubo pirmininkė                  Birutė Zeigienė