DALYVAVOME PALIATYVIOSIOS PAGALBOS KONFERENCIJOJE „PADĖK BŪTI ŠALIA“

2017 m. lapričio 18 d. penkios LRKD Kauno skyriaus  senjorų klubo narės – savanorės dalyvavo Paliatyviosios pagalbos praktinėje konferencijoje ,,Padėk būti šalia“. Konferencija, kurią organizavo VšĮ ,,Kauno Hospiso namai“, vyko VDU socialinio mokslo rūmuose. Hospiso namų steigėja Žanna Jankovskaja supažindino, iš ko susideda paliatyvi pagalba paciento namuose, papasakojo apie etinius paliatyvios priežiūros principus,apie pagalbą šeimai netekties laikotarpiu,  PP gydymo metodus bei priemones.

Konferencijos programa buvo plati: ,,Paliatyvi pagalba stacionare“, „Savanorystės raiška Hospiso veikloje“, „Netekties išgyvenimo krizės ir jų įveikos ir kt.

Konferencijos metu vyko ir praktiniai užsiėmimai:  „Žodis jungia, žodis skiria: kaip žodis padeda būti šalia“, „Kaip nepalūžti, kad ir kas nutiktų“.

Kavos pertraukėlės metu susipažinome su Kauno Hospiso namų savanorėmis, daug bendravome, dalinomės savo patirtimi slaugant vienišus, ligotus žmones, savo artimuosius, kaimynus.

Labai džiugu,kad ši konferencija buvo skirta ne tik gydytojams, socialiniams darbuotojams, pacientų artimiesiems, savanoriams, bet ir visiems žmonėms, nepriklausomai nuo amžiaus ir išsilavinimo. Sužinojusios apie konferenciją, kuri buvo paskelbta mūsų dienraštyje „Kauno diena“, mūsų RK senjorės su entuziazmu  užsiregistravo.

Šios konferencijos metu  RK senjorės – savanorės pagilino savo žinias teikiant psichologinę pagalbą sunkiai sergantiems žmonėms ir jų artimiesiems, sužinojo ir praktiškai išbandė, kaip teikti pagalbą konstruktyviu žodžiu, gavo daug informacijos, kaip ugdyti psichologinį atsparumą ir jėgų atgavimą krizinėse situacijose. Pasiūlymų lentoje užrašėme ir savo pasiūlymus.

Pasibaigus renginiui  kiekvienam dalyviui buvo išduoti ir pažymėjimai.

Renginio nuotraukos yra čia: https://www.facebook.com/lrkd.skyrius/posts/1458419280939980

LRKD Kauno skyriaus senjorų klubo pirmininkė             Birutė Zeigienė