EKSKURSIJA Į PREZIDENTO VALDO ADAMKAUS BIBLIOTEKĄ – MUZIEJŲ IR PARODOS „ALIO. ALIO. KALBA KAUNAS. LIETUVA“ APLANKYMAS

2017  m. gegužės 10 d. LRKD Kauno skyriaus senjorų klubo nariai paskyrė ekskursijoms – aplankė Prezidento Valdo Adamkaus biblioteką-muziejų ir Kauno miesto muziejaus prieš metus 90-ajam Lietuvos radijo jubiliejui parengtą  parodą ,,Alio. Alio. Kalba Kaunas. Lietuva.“

Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje ekskursiją pravedė gidė Marija Bražienė. Prezidentinėje bibliotekoje turėjome puikią galimybę ne tik pamatyti Europos šalių leidinius, bet su jais susipažinti pavartant kai kurių leidinių puslapius. Antrajame aukšte gidė papasakojo apie prezidento jaunystę, karjerą, veiklą išeivijoje, asmeninio gyvenimo bei prezidentavimo metų laikotarpį.

Senjorus labai sudomino ekspozicijos su ponios Almos Adamkienės ir Valdo Adamkaus apdovanojimais, asmeniniais daiktais. Labai patiko ir įspūdingai atrodė įvairių universitetų togos, ponios Almos Adamkienės rūbai, kuriuos vilkėjo įvairių vizitų metu bei ponios Almos paveikslas.

Įrašę padėkos žodžius į atsiliepimų knygą gerbiamam Lietuvos prezidentui Valdui Adamkui, patraukėme į šalia esantį Kauno miesto muziejų – apžiūrėti parodos „Alio, alio. Kalba Kaunas. Lietuva“. Parodos pavadinimas – tai pirmieji į eterį 1926 m. birželio 12 d. išskrieję pranešėjo Petro Speičio ištarti žodžiai. Čia mus pasitiko edukatorius Matas Toliušis. Parodoje apžiūrėjome su Radiofono istorija susijusias fotografijas ir dokumentus, susipažinome su senoviniais radijo imtuvais, televizoriais, radiofonais. Smagu buvo pabūti ir pačioje televizijos studijos virtuvėje, iš kurios transliuojamos laidos.

Labai buvo džiugu, kad senjorės po ekskursijos dalijosi įspūdžiais ir žadėjo apie tai pasidžiaugti su savo kaimynėmis, o kai kurios apsilankyti muziejuose dar kartą su savo anūkais.

Senjorų klubo  pirmininkė  Birutė Zeigienė.

unnamed unnamed (6) unnamed (3)