Pirmosios pagalbos mokymai, nemokami

Kasmet tūkstančius gyvybių būtų galima išgelbėti, jeigu šalia nukentėjusiųjų būtų žmogus, prireikus mokantis suteikti pirmąją pagalbą. Žinių ir įgūdžių apie tai, kokią pagalbą būtina suteikti šalia esančiam žmogui užspringus, patyrus širdies smūgį, stipriai kraujuojant, netekus sąmonės ar sutrikus kvėpavimui, reikia ne tik turėti, bet ir nuolat juos atnaujinti.

Netikėtą širdies smūgį patyrusiam žmogui efektyvus širdies masažas šansus išgyventi padvigubina ar net patrigubina. Deja, tik mažesnė dalis nukentėjusiųjų sulaukia šalia esančių žmonių pagalbos. Jeigu širdies smūgį patyrusiam žmogui pirmoji pagalba nėra suteikiama, jo šansai išgyventi kiekvieną minutę sumažėja 7 proc.

Siekdami, kad kokybiškas pirmosios pagalbos žinias ir įgūdžius turėtų kuo didesnė mūsų bendruomenės dalis, drąsindami būti pilietiškais ir suskubti padėti įvykus nelaimei bei mokėti, kaip tą daryti, LRKD Kaunos skyriaus savanoriai-pirmosios pagalbos instruktoriai (medicinos specialybių studentai ar jau profesionalūs medikai) mokyklų, universitetų ir kitų mokymo įstaigų bendruomenę supažindina su pirmosios pagalbos pagrindais:

  • Pirmosios pagalbos ABCD;
  • Kaip elgtis kitam žmogui užspringus, stipriai kraujuojant ar patyrus alerginį šoką;
  • Kaip elgtis kitam žmogui patyrus širdies smūgį, netekus sąmonės ar sutrikus kvėpavimui;
  • Kaip taisyklingai atlikti širdies masažą.

Taip pat mokydami visuomenę pirmosios pagalbos įgūdžių ir skatindami šiuos įgūdžius tobulinti savarankiškai Skyriaus savanoriai aktyviai dalyvauja parodose, viešuose renginiuose (parodos “Sveikatos dienos 2015” ir “Sveikatos dienos 2016”, tarptautinis muzikos festivalis “Granatos Live 2015” ir kt.)

Mokymų metu taip pat yra primenama apie Kauno mieste įrengtus išorinius automatinius defibriliatorius, kuriais pagalbą pirmosiomis nelaimės minutėmis gali suteikti specialaus medicininio išsilavinimo neturintis žmogus. Medikai teigia, kad defibriliuoti reikia tada, kai širdis dar virpa. Jei ji visiškai sustoja, konstatuojama mirtis. Tai gali nutikti, jei per maždaug penkias minutes nuo žmogaus susmukimo kiti asmenys nieko nedarė. Profesoriaus Leonido Donskio mirtis parodė, kad net apmokytas oro uosto personalas nesugebėjo suteikti būtinosios pagalbos. Nepaliesti liko net trys oro uoste esantys širdies gaivinimo aparatai.

Kaune yra penki viešai prieinami automatiniai išoriniai defibriliatoriai: Geležinkelio ir Autobusų stotyse, PC „Akropolis“ pirmame aukšte, Rotušės aikštėje, dabartinio „Forto“ dvaro prieigose bei Laisvės alėjoje esančioje kavinėje „Miesto sodas“. Nuo 2016 m. lapkričio mėn. automatinis išorinis širdies defibriliatorius įrengtas ir LSMU gimnazijoje.

Akimirkos iš 2015-2016 m. vykusių pirmosios pagalbos mokymų:


KONTAKTAI:

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Kauno skyrius

El.paštas: kaunas@redcross.lt