Savanorystė

Savanorystė – tai be atlygio, laisva valia atliekama veikla, kuomet laikas, žinios, patirtis ir energija yra skiriama visuomenės labui. Savanoriškas darbas padeda jaustis reikalingu ir įgyti vertingų įgūdžių ir savybių, naudingų realizuojant savo lūkesčius ar siekiant asmeninės karjeros, suteikia galimybę susirasti naujų draugų ir į pasaulį pažvelgti iš kitos perspektyvos, leidžia išbandyti save naujose situacijose, skatina komunikabilumą – išmokstama bendrauti ir dirbti komandoje, suteikia neformalaus mokymosi galimybių, išmokstama valdyti krizines situacijas, įgaunama organizacinių įgūdžių.

Raudonojo  Kryžiaus draugija,  viena seniausiai įkurtų tarptautinių humanitarinių organizacijų, yra įgijusi patikimos, socialiai atsakingos organizacijos įvaizdį. LRKD Kauno skyrius dažnai susilaukia prašymų iš mokyklų, ikimokyklinių ir kitų organizacijų pravesti pirmosios medicinos pagalbos įgūdžių pamokas jų nariams, esame kviečiami demonstruoti, kaip teikiama pirmoji medicinos pagalba įvairiose viešose šventėse, festivaliuose, parodose. Per pastaruosius metus esame budėję medicinos ir sveikatingumo parodose “Sveikatos dienos”, dalyvavę Joninių, Kariuomenės dienos ir partizanų pagerbimo šventėse, muzikos festivalyje “Granatos live”, kur ne tik mokėme žmones, kaip teikti pirmąją pagalbą, bet ir teikėme ją realybėje.

Todėl kviečiame prisijungti prie mūsų veiklos būsimuosius ir esamus medicinos srities darbuotojus ir medicinos specialybių studentus: iniciatyvius, savarankiškus, mėgstančius bendrauti, nebijančius paaukoti savo laiko tam, kad kuo daugiau žmonių žinotų, kaip reikia elgtis šalia esančiajam patyrus širdies smūgį ir netekus sąmonės, užspringus, įvykus lūžimui ar atsitikus kitai nelaimei. Juk kasmet tūkstančius gyvybių būtų galima išgelbėti, jeigu šalia nukentėjusiųjų būtų žmogus, mokantis suteikti pirmąją pagalbą.

Kviečiame kartu darbuotis visuomenės labui vienoje iš žinomiausių visuomeninių organizacijų, tobulinti savo socialinius įgūdžius, medicinos žinias ir dalintis savo laiku bei žiniomis su kitais taip kuriant sąmoningesnę ir pilietiškesnę Lietuvą!

Tapkite Raudonojo Kryžiaus Kauno skyriaus savanoriu – užpildykite anketą ir atsiųskite ją mums el.paštu: kaunas@redcross.lt

SAVANORIO ANKETA

Akimirkos iš mūsų savanorių veiklos: