LRKD KAUNO SKYRIAUS SENJORŲ KLUBAS

Statistika teigia, kad 60 metų ir vyresni asmenys sudaro beveik ketvirtadalį šalies populiacijos. Prognozuojama, kad 2050 m. pirmą kartą istorijoje vyresniojo amžiaus žmonių skaičius pralenks jaunų žmonių skaičių. Šią vis didėjančią visuomenės grupę, sulaukus pensijinio amžiaus, neišvengiamai lydi ir nemaži pasikeitimai gyvenime: vis dažniau iškylančios sveikatos problemos, sumažėjęs bendravimas, savirealizacijos poreikis. Pasibaigus darbo santykiams dauguma senjorų neturi kur save realizuoti, jaučiasi nereikalingi ir vieniši, sumažėjus finansams – tenka taupyti, dažnai apsilankymas koncerte ar teatre tampa prabanga.

Siekiant burti vyresniojo amžiaus žmones, sudaryti galimybes jiems šviestis, neatitrūkti nuo gyvenimo aktualijų, bendrauti ir būti aktyviais visuomenės nariais 2015 m. prie Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Kauno skyriaus buvo įkurtas Senjorų klubas. Šiuo metu Senjorų klubą sudaro 25 nariai (dalis klubo narių savanoriškai padeda seniems, vienišiems, ligotiems žmonėms), jam pirmininkauja ilgametė Raudonojo Kryžiaus savanorė Birutė Zeigienė.

LRKD Kauno skyriaus Senjorų klubo nariai kartu dalyvauja ekskursijose, lankosi šventėse, dalyvauja susitikimuose su įžymiais žmonėmis, klausosi paskaitų įvairiomis temomis, užsiima bendra veikla – rankdarbiais, ir, svarbiausia, turi galimybę bendrauti tarpusavyje: prie kavos puodelio pasidalinama kasdieniniais rūpesčiais ir aktualijomis, planuojami kiti susitikimai. Tradiciškai klubo susitikimai organizuojami vieną kartą per mėnesį LRKD Kauno skyriaus patalpose, kur įvairių temų paskaitoms pakviečiami tų sričių ekspertai, diskutuojama, dalinamasi patirtimi, bendraujama.

Aktyvią Senjorų klubo veiklą liudija suorganizuotų renginių skaičius: per nepilnus metus Senjorų klubo nariai apsilankė 2 ekskursijose (UAB “Pirmas žingsnis” įsikūrusiame Ortopedijos amato muziejuje bei Lietuvos sporto muziejuje), drauge dalyvavo Joninių bei Kariuomenės dienos šventėse, klausėsi paskaitų apie minties lauko terapiją, aromaterapijos bei spyruokliavimo naudą (lektorė Rasa Židonienė), alavijo produktų naudą sveikatai (lektorius Deimantas Banys), susitikime su Žolinčių akademijos prezidente Danute Kunčiene sužinojo ne tik apie kiekvieno organo energetinius ciklus, bet ir apie taisyklingą vaistažolių paruošimą ir naudojimą, kartu su lituaniste Violeta Bakutiene dalyvavo sakraliniame Advento vakare, padedami tautodailininkės Genovaitės Morkūnienės iš šiaudelių mokėsi pinti sodą.

Senjorų klubo nariai taip pat siekia pagerinti LRKD Kauno skyriaus slaugomų ligotų žmonių socialinį gyvenimą: jų namuose organizuoja rankdarbių gamybą, prieš didžiąsias metų šventes renka jiems labdarą ir juos lanko, į šios pagalbos teikimą dažnai įtraukia ir jaunąją kartą. Gerosios patirties pavyzdys: Senjorų klubo narė Stasė Didžgalvienė suorganizavo Kauno Juozo Grušo meno mokyklos moksleivius kurti darbelius (prieš 2015 m. šv. Kalėdas buvo kuriami šventiniai atvirukai, prieš 2016 m. šv. Velykas – megzti viščiukai). Artėjant šventėms LRKD Kauno skyriaus slaugytojos, Senjorų klubo narės kartu su vaikais lankė slaugomus senelius, dovanojo jiems sukurtus rankdarbius – tokiu būdu buvo ne tik praskaidrinta slaugomų ligonių kasdienybė, bet ir jaunoji karta susipažino su kita gyvenimo puse (kurioje – ligos, senatvė, vienišumas), ugdė atjautą, realizavo savo troškimą padėti kitiems.